Nasza Małopolska

Wiadomości i wydarzenia w Małopolsce

Dlaczego warto wykonać badanie genetyczne w klinice leczenia niepłodności?

Czy od dłuższego czasu staracie się  o potomstwo, ale nie przynosi to oczekiwanego rezultatu? Jeśli podejrzewasz wraz z partnerem, że możecie cierpieć z powodu niepłodności, wykonajcie badania genetyczne. Dlaczego warto skorzystać z badań genetycznych u genetyka Jaworzno?

Jakie zalety ma wizyta u genetyka Jaworzno?

Genetyk Jaworzno nie tylko stwierdzi, jaka jest przyczyna niepłodności, ale także ustali to, czy przyczyną braku ciąży nie są zmiany materiału genetycznego.  Jeśli w trakcie badań genetyk Jaworzno ustali, że występuje materiał genetyczny jest wadliwy, może dojść do przekazania go i wystąpienia problemów u potomstwa. Dziecko może urodzić się z chorobą genetyczną np. z niepełnosprawnością intelektualną.

Jak przebiega konsultacja z genetykiem Jaworzno?

Na konsultację z genetykiem Jaworzno powinna zgłosić się para, a nie tylko jeden z partnerów, u którego podejrzewana jest niepłodność. W trakcie wizyty genetyk Jaworzno przeprowadza szczegółowy wywiad, zapoznaje się z dokumentacją lekarską, ustala plan postępowania diagnostycznego oraz zleca badania diagnostyczne. Badania genetyczne genetyk Jaworzno wykona w klinice leczenia niepłodności.

Jak należy przygotować się do pierwszej wizyty w klinice leczenia niepłodności?  

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności umożliwia przeprowadzenie konsultacji z lekarzami specjalistami. Daje możliwość ustalenia indywidualnego planu postępowania, a także dostęp do wszystkich niezbędnych badań. Dzięki fachowej wiedzy pacjent może zaoszczędzić sporo czasu.