Nasza Małopolska

Wiadomości i wydarzenia w Małopolsce

Czy warto wybrać prywatny pakiet medyczny?

Przychodnie i szpitale, które działają na NFZ, nie zawsze spełniają oczekiwania pacjentów. Zdarza się, że terminy zabiegów są naprawdę odległe, a kolejki do specjalistów są długie. Alternatywą dla leczenia na NFZ są prywatne pakiety medyczne. Czy warto zdecydować się na nie? Czy pracodawca powinien zaoferować je jako benefit pracownikowi? Podpowiadamy poniżej.

Zakres opieki medycznej

Pakiety medyczne są dostosowane do potrzeb pacjentów. Decydując się na pakiety medyczne, możesz skorzystać z wizyt z wieloma specjalistami np.: kardiologiem Jaworzno, ale także ginekologiem Jaworzno. Obejmują także przeprowadzenie kompleksowych badań m.in. morfologii, badania diagnostycznego i prześwietleń. To jednak nie wszystko! Wybierając pakiety medyczne, możesz spodziewać się tego, że czas oczekiwania na zabieg lub wizytę będzie zdecydowanie krótszy niż w przypadku NFZ.

Czy pracodawca powinien zaoferować pracownikowi pakiety medyczne?

Jeśli pracodawca zdecyduje się na zaoferowanie pakietu medycznego, jako benefitu, zachęci pracownika do skorzystania z oferty pracy. Pracownik będzie mógł korzystać z prywatnego leczenia u kardiologa Jaworzno lub ginekologa Jaworzno. Dodatkowo firma może uwzględnić koszty abonamentu medycznego do kosztów prowadzenia działalności gospodarczej.

Niezależnie od tego, czy chcesz skorzystać z prywatnej opieki medycznej w ramach pakietu medycznego czy zaoferować je pracownikowi, zawsze prywatna opieka medyczna jest doskonałym rozwiązaniem.