Nasza Małopolska

Wiadomości i wydarzenia w Małopolsce

Jaki kosmetyk jest najlepszy na cienie pod oczami?

Czy masz cienie pod oczami i zależy Ci na tym, aby się ich pozbyć? Dlatego szukasz skutecznego kosmetyku na worki pod oczami. Jednymi z najskuteczniejszych są dermokosmetyki. Dlaczego warto się na nie zdecydować?

Czym są dermokosmetyki?

Dermokosmetyki są produktami przeznaczonymi do skóry problemowej i zmienionej chorobowo. Nie leczą problemów dermatologicznych, a wspomagają terapię. Spośród pozostałych kosmetyków, dermokosmetyki wyróżniają się wysokim profilem pozbawienia substancji alergicznych i hiperalergicznych, potwierdzone to jest badaniami klinicznymi. Zawierają sporą liczbę innowacyjnych składników, dlatego wspierają w walce z atopowym zapaleniem skóry (AZS), trądzikiem czy z przebarwieniami na skórze.

Jak wybrać kosmetyk na cienie pod oczami?

Skóra pod oczami jest delikatna i cienka, podatna na rozciąganie, dlatego wybranie kosmetyku na cienie pod oczami ma ogromne znaczenie. Nie powinien podrażniać jej. Możesz zdecydować się na zastosowanie kremu na cienie pod oczami oraz maści rozgrzewającej. Dlaczego? Maść rozgrzewająca jest preparatem, który zapobiega obrzękom. Smarując skórę wokół oczu nią, poprawisz krążenie naczyń krwionośnych oraz zwiększysz ich elastyczność. Maść rozgrzewająca wchłania się w skórę szybko. Można ją stosować do trzech razy na dobę, jednak częściej nie jest wskazane.

Dermokosmetyki są produktami zalecanymi do stosowania do skóry wrażliwej i problematycznej. Nadają się także do cieni pod oczami.