Nasza Małopolska

Wiadomości i wydarzenia w Małopolsce

Jak zadbać o pompę hydrauliczną

Naprawa hydrauliki siłowej to proces długotrwały, skomplikowany, wymagający czasu i sporej wiedzy. Urządzenia z zakresu hydrauliki siłowej, żeby zarobić na siebie, powinny być nieustannie używane. Każda awaria to koszty i często bardzo stresujące przesunięcie terminu realizacji zlecenia. Jeżeli chcesz tego uniknąć, powinieneś regularnie dbać o pompę i podzespoły. Podpowiemy Ci jak to zrobić.

Wymiana olejów, filtrów i kontrola uszczelniaczy

W przypadku pompy hydraulicznej i jej konserwacji możesz kierować się typowym przeglądem technicznym urządzenia. Konieczna jest wymiana filtrów, olejów, a także kontrola uszczelniaczy.

Dlaczego uszczelniacze są tak ważne? Pamiętaj o tym, że pompy łopatkowe czy każdy inny rodzaj pomp to urządzenia, które generują ogromne ciśnienie cieczy. Ta ciecz pompowana jest bezpośrednio do urządzenia końcowego – siłownika lub wypompowywana z powrotem do zbiornika. Każda nieszczelność powoduje nie tylko stratę mocy, ale przede wszystkim może spowodować ogromny problem, jakim jest uszkodzenie tłoka, przewodu ciśnieniowego lub innego, istotnego elementu.

Kontrola stanu technicznego

Bez względu, jaką pompę hydrauliczną posiadasz i w jaki sposób wykorzystujesz swoją instalację hydrauliczną, pamiętaj o tym, że regularna kontrola stanu technicznego pompy znacząco wydłuża jej żywotność. Naprawa pompy hydraulicznej jest kosztowna i wymaga czasu, stąd realizując plan kontroli stanu technicznego, możesz takiej naprawy uniknąć. Jeżeli jednak stanie się ona niezbędna, skorzystaj z fachowców – wybierz HYDROBIG.